קורס גישור ארגוני

בית הספר לגישור נדב נישרי מציע קורס גישור ארגוני הכולל הכשרה באחד מהתחומים בהם מיומנויות הגישור נדרשות יותר מאי פעם – ארגונים, חברות ומקומות עבודה. מטרת הקורס להכשיר מגשרים פנים ארגוניים שיסייעו בפתרון סכסוכים בין העובדים בארגון. מחקרים בינלאומיים רבים שחקרו את הדינמיקה בין העובדים בארגון, עולה כי עובד בחברה גדולה (מעל 100 עובדים) מבזבז 4 שעות בשבוע שמצטברות לחודש עבודה בשנה בסכסוכים במקום עבודתו.

מלבד האווירה העכורה הנוצרת במקום העבודה, נוצר מצב של אי ניצול פוטנציאל התפוקות של עובדי המשרד. רוב האנשים השכירים נמצאים מרבית שעות היום בעבודתם, ולכן רוב מערכות היחסים בעבודה הן מורכבות בשל היותן גם עסקיות וגם אישיות. כיום, לא מעט מנהלים נמנעים להתערב באותם הסכסוכים, מתוך מחשבה שהם יחלפו עם הזמן או מתוך ראייה שאין זה מקומו של המנהל לשמש “כגננת” במקום העבודה. גם במקרים בהם בוחרים אותם מנהלים להתערב בסכסוך הם נוקטים בגישת ההכרעה והשיפוט.

פתרון יעיל של סכסוכים יכול לסייע בהעלאת הפריון ובהעלאת שביעות רצון העובדים. הגישור הינו כלי יעיל ליישוב סכסוכים וניהול מו”מ, בין שני צדדים חלוקים. באמצעות המגשר, מגיעים שני הצדדים, להבנת וניתוח האינטרסים של כל צד ולמציאת פתרונות מוסכמים. מאחורי טכניקת הגישור עומדת תפיסת עולם, לפיה עדיפה דרך ההידברות וכי בני האדם מוכשרים לפתור את המחלוקות ביניהם טוב יותר, מאשר גורם חיצוני. הכלים הגישוריים מאפשרים להפוך את המחלוקות להזדמנויות ליצירת שיתופי פעולה והתמרה במערכת היחסים בין האנשים בארגון בנוסף לפתרון המחלוקת שבעקבותיה הגיעו העובדים לגישור הארגוני.

קורס גישור ארגוני אותו מציע בית הספר לגישור נדב נישרי יעניק לסטודנטים שיבחרו בו את הידע המקיף ביותר וסט כלים מעשי על מנת להפוך למגשרים מצליחים בתחום הגישור הארגוני והגישור בעבודה.

הנושאים הנלמדים בקורס גישור ארגוני

  • לזהות את המאפיינים הייחודיים של קונפליקטים ארגוניים, מקורות והשפעות.
  • לערוך מיפוי של קונפליקט ארגוני ועל פי מודלים שונים ותכנית התערבות מתאימה.
  • להוביל תהליך של גישור בין יחידים, בין צוותים וכלל ארגוני- באמצעות כלים גישוריים חדשנים המתאימים להתמודדות בונה עם קונפליקטים בעולם הארגוני המורכב והדינמי של ימינו.
  • לגשר בפועל בגישור פנים ארגוני מודרך ומלווה.

פרטים טכניים: קורס גישור ארגוני

  • למידה אקדמית: 40 שעות אקדמיות. 10 מפגשים של 4 שעות אקדמיות כל אחד
  • התנסות מודרכת בתקופה של 4 שבועות הכוללת 3 שעות ליווי לכל זוג סטודנטים
  • דיון בקבוצה וירטואלית והגשת דוחות.
  • מספר משתתפים: עד 15 משתתפים

לפרטים ולהרשמה לקורס גישור ארגוני מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי