שאלות ותשובות על קורס גישור

במהלך השנים נשאלתי אלפי שאלות בנושאי גישור. עם הזמן שמתי לב שרוב השאלות חוזרות על עצמן בדרך זו או אחרת. בעמוד זה אני נותן תשובות לשאלות המרכזיות אותם שאלו אותי אנשים על לימודי גישור באופן כללי ועל הקורסים שלנו לגישור. אני מקווה שתמצאו את התשובה לשאלה שלכם כאן. במידה ולא תמצאו את התשובה, תוכלו לשאול אותי שאלה במקום המיועד בתחתית העמוד ואני אגיב בהקדם ובהרחבה.

שלכם נדב נישרי, מגשר

האם אתם מלמדים קורס גישור בסיסי?

בהחלט. אבל מתוך תפיסה שקורס הגישור הבסיסי הוא פתח לעולם הגישור ויכול לתת כלים נהדרים לכל אדם בהתנהלות היום יומית שלו, גם אם הוא לא מעוניין להיות מגשר, החלטנו להעניק אותו בחינם. כך נולד פרויקט “גישור לציבור” בו אנחנו מעניקים את הקורס בחינם ומבקשים ממי שרוצה ויכול לקחת את הידע שהוא קיבל ולפתוח קורס כזה בעצמו ביישוב או בקהילה שלו. כל זה נעשה מתוך אמונה שלנו שככל שיותר ישראלים ייחשפו לכלים שמעניק הגישור כך יירד גובה הלהבות בשיח הישראלי ונהיה חברה טובה ובריאה יותר שיודעת לדבר גם בשעת מחלוקת. בשל הקורונה הקורס הראשון הועבר בזום וכל השיעורים שלו נמצאים כאן באתר.

האם קורס גישור בסיסי מכשיר אותי להיות מגשר?

קורס גישור בסיסי, כשמו כן הוא – הבסיס לכניסה לעולם הגישור. כמו שכל סטודנט לפסיכולוגיה יקח בשנה א’ קורס מבוא בפסיכולוגיה, אבל לא יהפוך לפסיכולוג כתוצאה מכך שסיים אותו בהצלחה, כך גם מי שלמד קורס גישור בסיסי אינו מוכן עדיין לעבוד באופן מעשי במקצוע הגישור שכן הידע שנצרך ממגשר בכל תחום – משפחה, עסקים, קניין רוחני, גישור בסכסוכי שכנים או גישור ארגוני – הוא מקיף הרבה יותר מזה הנלמד בקורס הבסיסי. מכיוון שאין עדיין רגולציה בתחום הגישור ישנם הטועים לחשוב שאחרי שעברו קורס גישור בסיסי הם כבר כשירים להיכנס לחדר הגישור ולקבל תיקים. אלא שמי שלוקח את המקצוע הזה ברצינות מבין שמדובר בדיני נפשות ולכן עליו להתמקצע, הן ברכישת ידע ובן בהתנסות מעשית, לפני שהוא מתחיל לעסוק באופן רישמי בגישור.

כמה עולה קורס גישור?

קורס הגישור הבסיסי שלנו הוא חינמי לגמרי. אנו מאמינים שהגישור הוא שפה שצריכה להיות מונגשת לכל אדם בישראל. אנחנו מאמינים שכשהשפה הזאת והכלים שמעניק הגישור ייחשפו בפני יותר ישראלים כך נדע לפתור מהר יותר ובאופן יעיל יותר קונפליקטים שצצים בחיינו על בסיס יומי מול בן או בת הזוג, הילדים, השכנים, החברים, מקום העבודה, בכביש, בתור לסופר. במידה ורוצים להפוך את הגישור למקצוע, נדרש לעבור סדנת פרקטיקום וקורסים מתקדמים.

מה מציע בית הספר לגישור נדב נישרי מעבר לקורס הגישור הבסיסי?

אנחנו בבית הספר לגישור נדב נישרי החלטנו לקחת את תחום לימודי גישור ולהפוך אותו למקצועי ביותר והמקיף ביותר שקיים היום בישראל. אספנו את אנשי המקצוע הטובים ביותר מהאקדמיה ומתחום הגישור וביחד איתם בנינו קורסים במגוון תחומי התמחות כמו פרקטיקום בגישור גירושין, לימודי גישור ארגוני, לימודי גישור עסקי, לימודי גישור לעורכי דין ועוד. את כל אלו תוכלו למצוא כאן באתר בית הספר. בכל אחד מהתחומים האלה יש ידע עצום ורלוונטי למגשר שירצה לעסוק בתחום ולכן החלטנו לבנות מסלולים ששמים דגש על אלמנטים שייחודיים לכל אחד מהתחומים המפורטים כאן בהם ישנה דרישה למקצוע הגישור ולמגשרים טובים.

האם אחרי קורס התמחות אוכל להתחיל לעבוד בתחום?

בית הספר לגישור נדב נישרי שם לעצמו למטרה להכשיר מגשרות ומגשרים מקצועיים שיוכלו לעבוד ולהתפרנס מהתחום. מכיוון שאין היום שום רגולציה בתחום ולמעשה כל אדם שמדפיס תעודה במדפסת הביתית יכול להצהיר שהוא מגשר החשיבות של התעודה היא אפסית. מבחינתנו מה שחשוב הוא שתצאו מבית הספר עם הידע הרחב ביותר שיאפשר לכם להיות מגשרות ומגשרים מעולים ולבנות מוניטין בתחום. מעבר למוניטין אנחנו משלבים בקורסים שיעורים על שיווק עצמי, הקמת אתר, פנייה לשוק הפרטי להשגת תיקים וכן את כל ההיבטים יסייעו לכם לרכוש את אמונם של כל מי שיפנה אליכם ויתעניין בכם כמגשרים ובמוצר שאתם מציעים. כמובן שכל מי שיסיים את הקורס יקבל תעודה, אבל כאמור, לנו חשובה המקצועיות שלכם והמוניטין שתוכלו לצבור בשוק הגישור. אלו הם המפתחות שיאפשרו לכם להתפרנס בכבוד מהתחום הנפלא הזה.

מה תנאי הכניסה לקורסים שלכם?

את התשובה ניתן למצוא בעמוד של כל קורס כאן באתר אבל ככלל ההתמחויות שבנינו מיועדות לבוגרי קורס גישור בסיסי (גם כאלו שלא למדו אצלנו), לבוגרי קורס פרקטיקום בתביעות קטנות ולבוגרי תואר שני ביישוב סכסוכים.

כמה מרוויח מגשר שסיים התמחות ומתחיל לעבוד בתחום?

התעריף הציבורי עבור שעת גישור היא 400 ₪ + מע”מ מכל אחד מהצדדים המגושרים. כלומר, לכל הפחות על פי התעריף הציבורי מרוויח המגשר 800 ₪ + מע”מ לשעה ובמקרה שיש יותר משני צדדים מסוכסכים, כמו למשל בסכסוכים עסקיים מרובי צדדים או בסכסוכי שכנים – השכר עולה בהתאם לכמות הצדדים הפונים לגישור.

מה מרוויח מגשר בשוק הפרטי? זה כבר עניין של תמחור עצמי, כל אחד בהתאם למוניטין שצבר, לניסיון, להצלחות בתיקים בהם גישר. ישנם מגשרים שבוחרים לרדת נמוך יותר מהתעריף הציבורי, זו כמובן זכותם, אבל אנחנו בבית הספר לגישור נדב נישרי מאמינים שגישור זה מקצוע מכובד וכך כל מגשרת ומגשר צריכים להתייחס אליו גם בשאלת התמחור. מעבר לכך, אנחנו מאמינים שאם תגיעו עם הידע הרחב ביותר, תהיו מגשרות ומגשרים טובים והמוניטין שלכם יבנה באופן שבו תוכלו להתפרנס היטב.

2 מחשבות על “שאלות ותשובות על קורס גישור”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מענה מיידי