גישור תביעות קטנות

גישור תביעות קטנות

הקליניקה לתביעות קטנות – נקלעתם לסכסוך? בואו לגישור בחינם

אין כמעט אדם בישראל שלא מצא את עצמו נפגע מהתנהלות של בית עסק, מוסד ממשלתי, שכנים או שותפים עסקיים. סכסוכים כאלה נכנסים תחת ההגדרה של תביעות קטנות כל עוד סכום התביעה אינו עולה על 34,000 ₪ (נכון לינואר 2020).

בשל העומס על בתי המשפט הוקם המוסד שנקרא “בית הדין לתביעות קטנות” שהיה אמור לספק לאזרח שנפגע מגורם זה או אחר אפשרות להגיש תביעה באופן מהיר יחסית. אלא שהעומס על בתי המשפט הגיע גם לבית הדין לתביעות קטנות והפך את הליך זה לארוך ומסורבל.

וכאן נכנס הגישור לתמונה. תביעות קטנות המגיעות להליך גישור לא צריכות לעבור את המסע הארוך והמייסר של הליך משפטי. תהליך הגישור בתביעות קטנות הוא קצר בהרבה מההליך המשפטי ולרוב מסתיים בתוך פגישה אחת בין הצדדים. אבל זה ממש לא היתרון היחיד של גישור בתביעות קטנות.

הגישור שונה מהליכים משפטיים או אחרים בכך שהוא מצליח לייצר מנגנון הבונה מערכת יחסים חדשה, פרקטית וטובה יותר בין הצדדים המעורבים בסכסוך. בתהליך הגישור משמש המשבר כבסיס לצמיחה שתוביל לפיתרון טוב יותר עבור שני הצדדים. במקום להקצין עמדות ולכופף ידיים, יוצר המגשר עבור הצדדים את הפלטפורמה ליצירת הסכמות משותפות שיגיעו מהם, בקצב ובניסוח שמתאימים להם.

גישור תביעות קטנות מאפשר את הפתרון המהיר והיעיל ביותר

 הליך הגישור מאפשר לשני הצדדים המסוכסכים להיות אחראים על הפיתרון ולהגיע בעצמם להסכמות שיהיו מקובלות על כל המעורבים. אף אחד מהצדדים לא יחתום על הסכם שהוא לא מרוצה ממנו ולכן בניגוד לבית משפט, בו גורל התביעה נתון בידיים של גורם חיצוני, בגישור הפיתרון נתון בידיים של הצדדים ויושג רק בהסכמתם.

יתרון נוסף הוא הסודיות. כל מה שקורה בחדר הגישור, נשאר בחדר הגישור על פי הסכם שנחתם מראש בין הצדדים בניגוד לדיון בבתי משפט שאינו חסוי ויכול לפגוע במוניטין או של אחד מהצדדים.

על פי כל הפרמטרים האלה, די ברור שגישור הוא הפיתרון הטוב ביותר למקרה שנקלעתם לתביעה שעונה על ההגדרה של תביעות קטנות.

לכן אנחנו בבית הספר לגישור נדב נישרי הקמנו את הקליניקה לתביעות קטנות ומאפשרים לכל אדם שנקלע לסכסוך צרכני, עסקי או אזרחי שנכנס תחת הגדרת תביעות קטנות להגיע אלינו ולקבל גישור בחינם!

את תהליך הגישור יקיימו הסטודנטים שלנו בקורס פרקטיקום בגישור אזרחי. הם יעשו זאת בליווי מגשר או מגשרת בעלי ניסיון רב בתחום שינחו ויכוונו את התהליך עד להגעה להסכם. זוהי הזדמנות עבורכם לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש ולהגיע לפיתרון הכי טוב עבורכם.

נקלעתם לסכסוך של תביעות קטנות? מוזמנות ומוזמנים לפנות אלינו ולהשאיר פרטים ואנחנו נחזור אליכם לתיאום 

לפרטים נוספים מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי