יתרונות הגישור

 הצדדים שולטים בקצב התהליך ובאופן התנהלותו – בניגוד להליכים אחרים בהם מחויבים הצדדים להיפגש במועד שמישהו אחר קבע עבורם ובנוסף השליטה בזמן שלוקח התהליך אינו בידיהם – בגישור הצדדים קובעים את מועד המפגשים, הם מכתיבים את הקצב בו יתנהל, ואת מספר הפגישות על להגעה להסכמות.

יתרונות הגישור ההכרעה בנוגע לפיתרון הסכסוך נמצאת בידי הצדדים – מכיוון שהצדדים לסכסוך מכירים את המקרה טוב יותר מכל אדם אחר, מודעים לאינטרסים האמיתיים שלהם, מבינים לעומק את מערכת היחסים עם הצד השני – כך ההסכם שיושג יהיה כזה שכל הצדדים מרוצים ממנו ושלמים איתו. כפועל יוצא הסיכויים של הסכם כזה להחזיק לטווח ארוך עולים בצורה משמעותית.

לכל צד בגישור ניתנת האפשרות לפרוש מהתהליך בכל שלב – גם כאן, בניגוד למשל להליכים משפטיים בהם כבולים הצדדים לתהליך גם אם אינו עולה בקנה אחד עם רצונותיהם או תפיסת עולמם, הגישור הוא הליך וולונטרי ועל כן כל אחד מהצדדים שמרגיש כי אינו מקבל מענה לצרכיו או מכל סיבה אחרת – הוא רשאי לפרוש מההליך.

יתרונות הגישור ניהול תהליך רגשי – מטרת הגישור היא להגיע בסופו של דבר להבנת האינטרסים של כל אחד מהצדדים ושל אלו המשותפים לשניהם. כדי שזה יקרה יש לתת מקום גם לתהליך הרגשי שכל צד בסכסוך עובר על מנת שיהיה מסוגל להניח למשקעי העבר ולהביט לעתיד דרך שיח של אינטרסים. בגישור יש את המקום לכל צד לעבור את התהליך הרגשי הזה ולשחרר את כל המטענים שהצטברו שם על מנת להגיע להסכמות מתוך מקום הרבה יותר שקול ונינוח.

יתרונות הגישור הפתיחות שמוליד החיסיון – מכיוון שהליך הגישור מתנהל בחיסיון ואינו יכול לשמש כראייה בבית המשפט, נוצרת בחדר דינמיקה שבה הצדדים אינם חוששים לחשוף את כל הקלפים שלהם ולהניח אותם על השולחן. בהליכים אחרים חשיפת הקלפים יכולה לעבוד כנגד הצד החושף אך מכיוון שהגישור שואף להסכמות דרך איתור האינטרסים המשותפים של שני הצדדים, שיח פתוח זה משמש את הצדדים ואת המגשר כאבן דרך חשובה בדרך להסכם.

יתרונות הגישור היכולת להשתמש בפתרונות יצירתיים – מכיוון שהמגשר והצדדים אינם כבולים לכתבי טענות, לבירוקרטיה משפטית או לכל דבר אחר זולת החוק, ניתן לייצר דינמיקת שיח הרבה יותר פתוחה ולהשתמש בידע וביצירתיות של הצדדים על מנת להגיע להסכמות מבוססות אינטרסים.

  

למידע נוסף על פרקטיקום בגישור גירושין לחצו כאן

למידע נוסף על קורס פרקטיקום בגישור אזרחי לחצו כאן

המידע באתר זה מוגש באהבה לכל מי שזקוק למידע וכלים מעולם הגישור, על ידי בית הספר לגישור מעשי של נדב נישרי

ניתן להשתמש במידע ללא הגבלה אך נודה לכם על ניתנת קרדיט.

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי