יורם אלרואי

יורם אלרואי

יורם אלרואי, מגשר וחלוץ הגישור בארץ. הוא מגשר מיומן בעל 30 שנות ניסיון בגישור ובבוררות בנוסף לניסיונו רב השנים ולעיסוקו בעריכת דין בשטחי העסקים והסכסוכים האזרחיים.

מומחיותו של אלרואי משתרעת על שטחים רבים וביניהם מחלוקות בענייני עסקים, חברות ושותפויות, חוזים, בנקאות וניירות-ערך, קניין רוחני, בנייה ומקרקעין, אדריכלות, תאונות וביטוח, סכסוכי עבודה, והוא שימש כמגשר במאות סכסוכים וסייע לצדדים להגיע לתוצאות משביעות רצון שמנעו את הצורך במשפט וחסכו להם סכומי כסף גבוהים ועוגמת נפש.

אלרואי הוא בעל תואר מוסמך למשפטים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית ותואר מוסמך למשפטים מאוניברסיטת הרווארד בארה”ב. הוא בוגר ארבעה קורסים למשא-ומתן, יישוב סכסוכים וגישור: שלושה באוניברסיטת הרווארד (אחד מהם השתלמות למתקדמים), וקורס למקצוענים במרכז לישוב סכסוכים בוושינגטון.

מזה למעלה מ – 30 שנים אלרואי לימד ומלמד משא ומתן, גישור ויישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב, במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה למינהל.

אלרואי העביר ומעביר ימי עיון, סדנות והשתלמויות רבים, בין היתר לשופטים, למנהלים במרכז הישראלי לניהול, לפרקליטים בפרקליטות המחוז, לעורכי-דין בלשכת עורכי-הדין, לרואי חשבון בלשכת רואי החשבון ועוד. כן הוא מנחה קורסים לאנשי עסקים, לעורכי-דין ולמגשרים בנושאים של משא ומתן, גישור, התמודדות עם קונפליקטים ויישובם.

אלרואי הוא מחבר הספר: “לא” הוא פתיחה טובה, על מכשולים ומלכודות במשא ומתן ובגישור וכיצד להתגבר עליהם.

הוא פרסם מאמרים שונים בכתבי עת משפטיים ואחרים ובעיתונות על גישור ויישוב סכסוכים וכן חיבר חומר הדרכה בישוב סכסוכים וגישור, אשר שימש ומשמש חומר הוראה בקורסים רבים.

מאמרו “יישוב סכסוכים – אפשר גם אחרת” היה מאמר יסוד (הנלמד עד היום) בדרך להקניית הגישור בישראל.

אלרואי שימש ומשמש כחבר בוועדות שונות, וביניהן הועדה המייעצת למנהל בתי המשפט (“ועדת גדות”) לעניין גישור, בה ולקח חלק מרכזי בגיבושן ובניסוחן של המלצות הוועדה באשר לכישורי מורים לגישור וכישורי מגשרים; הוא היה חבר הועדה לניסוח תקנות הגישור; כיהן כיו”ר ועדת יישוב הסכסוכים והבוררות של לשכת עורכי-הדין; יזם וקידם את מוסד הערעור בבוררות בישראל; שימש במשך שנים רבות כחבר בית הדין הארצי של לשכת עורכי הדין וכיהן כיו”ר הועדה לעניין תיקון כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין.

בהקדמה לספרו “לא הוא פתיחה טובה” של יורם אלרואי כתב אהרון ברק נשיא בית המשפט העליון בדימוס את הדברים הבאים:

 “משהתחלתי לקרוא בספר, לא יכולתי להפסיק את הקריאה. כמה רבה החכמה השורה בין שורותיו; מה רב הניסיון המונח בין דפיו. …בא אני לברך את המחבר על פנינה זו שהוא העניק לכולנו. מקווה אני כי ספר זה ישפיע לטובה על דרכי ניהול המשא והמתן והגישור בישראל. אנו זקוקים לכך בכל התחומים ובכל הרמות. אין כיורם אלרואי – אבי הגישור בישראל – בהנחת היסודות לתורת משא ומתן וגישור ראויים לנו”.

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי