גישור

מה זה גישור?

גישור הוא תהליך לפתרון מחלוקות בדרך של הידברות והסכמה בין צדדים שנקלעו למחלוקת ביניהם. במהלך הגישור עוזר המגשר לצדדים להגדיר מטרות קצרות וארוכות טווח שחשוב להם להשיג ועוזר לבנות הסכמות שיאפשרו לשני הצדדים להשיג את מבוקשם ואף יותר מכך. הפתרון שמושג בתהליך הגישור הוא פתרון המוסכם על כל הצדדים, זאת בשונה מהליכים משפטיים, בהם את התוצאה הסופית קובע שופט בבית המשפט.

מגשר מקצועי מחזיק בארגז כלים נרחב המאפשר לו לעזור לצדדים ליצור דיאלוג ביניהם, להבין את האינטרסים המשותפים להם ואלו המנוגדים ולעזור בהעלאת רעיונות חדשניים ויצירתיים שיאפשרו לצדדים לקבל אף יותר משציפו לקבל בתחילת הדרך.

גישור אזרחי עוזר בעיקר במקומות בהם בין הצדדים התקיימה מערכת יחסים בעבר או שיש להם אינטרס לשיתוף פעולה עתידי.

יתרונות של תהליך גישור

זמינות גבוהה – ניתן לתאם ישיבת גישור בזמן קצר. מהרגע שהתגלע הסכסוך ניתן לקבוע אצלנו ישיבת גישור עם הצד השני תוך מספר ימים לכל המאוחר. מאחר וככל שתהליך ההגעה להסכם יחל מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר להגיע לפתרון איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן וימנע קשיים ועלויות מרובות.

חסכון זמן – תהליך גישור ממוצע נמשך מספר שעות בלבד. התהליך יכול להסתיים בתוך יום אחד או בתוך כמה שבועות ספורים לכל היותר. מאידך הנהלות משפטית בבתי המשפט יכולה כידוע להימשך מספר חודשים במקרה הטוב ומספר שנים במקרה היותר סביר.

עלות נמוכה באופן יחסי – עלות תהליך הגישור מתחילתו ועד סופו נמוכה בעשרות אחוזים מעלות ההתדיינות המשפטית בבית המשפט. לעיתים ניתן לסיים את כל המחלוקות במחיר שנמוך מעלות האגרה שהייתה משולמת אילו היו מוגשות תביעות בתיק הנידון.

אין בירוקרטיה – בהליך הגישור אין צורך בטופסולוגיה ובהגשת מסמכים וניירות עמדה בשלב הראשון ולעיתים בכלל לא. הליך גישור בנוי על הידברות בין בני אדם כך שכל שנדרש להביא לגישור זה את עצמכם יחד עם הרבה סבלנות ואופטימיות.

סודיות וחיסיון מלאים – בשונה מתהליכים משפטיים המתנהלים בבתי המשפט, כל הנעשה בגישור חסוי ולא ניתן להשתמש בו מחוץ לחדר הגישור. זהו יתרון עצום בעיקר לבעלי חברות ועסקים לכל מי שרוצה לשמור לעצמו את סודותיו ולא לשתפם ברבים.

שומרים על מערכת היחסים תקינה – הליכים משפטיים גורמים להקצנת רגשות ולכעסים מרובים בקרב כל המעורבים בהם. השיח המשפטי מחדד ומקצין את המחלוקות ומגביר את המתח בין צדדים. הגישור  לעומת זאת מחזק את המכנה המשותף הרחב בין הצדדים ועוזר להם לחזק אותו. לאחר שנבנה בסיס משותף חזק יהיה קל יותר למצוא פתרון יצירתי המוסכם של כל הצדדים.

שליטה מלאה על החשוב לכם – בגישור אזרחי הצדדים הם אלה שמחליטים ולא אף אחד אחר. זאת בשונה להליכים משפטיים בהם אדם אחר (שופט או דיין) יקבעו את גורלם של האנשים גם בניגוד לרצונם.

פתרונות יצירתיים שמגדילים את העוגה – השיח המשפטי אינו יכול להכיל את המחשבה שמתוך המחלוקת והמשבר יצמחו שיתופי פעולה. הגישור לעומת זאת רואה את המשבר כהזדמנות לשיפור מערכת היחסים. סל הפתרונות שאנו יכולים לחלץ כתוצאה מהליך גישור אזרחי אינו מוגבל בזמן, ובמקום. 

הליך הגישור מתאים בעיקר בסכסוכים בהם הייתה קיימת מערכת יחסים בין הצדדים בעבר או כאשר ישנו אינטרס לשמר או לבנות מערכת יחסים אפקטיבית לעתיד. בשל כך הגישור מתאים ביותר להליכי גירושין (גישור גירושין), גישור בארגונים, גישור בחברות, גישור בסכסוכים אזרחיים ועוד.

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי