גישור לציבור – קורס גישור בסיסי

גישור לציבור 

 קורס גישור בסיסי ככלי לשינוי השיח בחברה הישראלית

המטרה: מיליון ישראלים שיעברו קורס גישור בסיסי בתוך 10 שנים. כל השיעורים נמצאים כאן באתר במלואם וללא עלות. שתהיה למידה מהנה ופורה!

 
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

בית הספר לגישור נדב נישרי מאמין שהגישור הוא שפה שצריכה להיות מונגשת לכל אדם בישראל. אנחנו מאמינים שכשהשפה הזאת והכלים שמעניק הגישור ייחשפו בפני יותר ישראלים כך נדע לפתור מהר יותר ובאופן יעיל יותר קונפליקטים שצצים בחיינו על בסיס יומי מול בן או בת הזוג, הילדים, השכנים, החברים, מקום העבודה, בכביש, בתור לסופר. לתפיסתנו יש פה צורך ופוטנציאל לשינוי חברתי אדיר הן ברמת הפרט והן ברמת הקהילה והחברה.

למה זה חשוב לנו? זה לא סוד שהחברה הישראלית משוסעת ומפולגת מאי פעם. המחלוקות מוקצנות, ההסכמות נקברות תחת רעש כבד של ויכוח שאיבד שליטה והאינטרסים המשותפים שלנו כאן נשכחו מזמן. זה מתחיל מלמעלה,  ומחלחל עד למטה אל הילדים שלנו כמו רעל. וזה מסוכן, מאוד מסוכן. ברור לכולם שנדרש פה שינוי. לא שינוי שמשמעותו מניעת דיון שבו ישנן עמדות מנוגדות ולא לטאטא מתחת לשטיח מחלוקות, אלא שינוי שיאפשר לנו לחזור לדבר אחד עם השני, להקשיב, להוריד את מפלס העוינות והאלימות ולקיים דיון משמעותי ופתוח.

הגישור, הכלים שהוא מעניק לכל אדם שנחשף אליו, השפה שהוא מייצר – יכול להיות השינוי הזה. לכן החלטנו שאנחנו יוצאים למסע חברתי שיפגיש את הציבור הישראלי עם הגישור. את קורס הגישור הבסיסי, שכולל עשרה מפגשים בהם מקבל כל אדם סט כלים רחב ליישוב סכסוכים, למציאת אינטרסים משותפים, לפירוק התנגדויות, לדיאלוג פורה – החלטנו להעניק בחינם בכל פינה בארץ.

אנחנו נספק את המנחים והמנחות, את ההכשרות למנחים ולמנחות חדשים שירצו להרים את הקורס ביישוב או בקהילה שלהם, את הכיתה ואת התכנים. וכך, עיר אחר עיר, יישוב אחר יישוב, שכונה אחר שכונה – אנחנו נגיע לעוד ועוד ישראליות וישראלים שיהיו שגרירים של תנועת גישור לציבור. “במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש”, נכתב במשנה אבות, ואנחנו מאמינים שיש כאן בישראל המון אנשים טובים שאם רק יקבלו את הכלים המתאימים יצליחו לשנות את החברה הישראלית ולקחת אותה בחזרה ממסלול ההתנגשות אל מסלול של דיאלוג ושיח בריא ומכיל. הגיע הזמן לשינוי, בואו אנחנו נהיה השינוי.

למה אנחנו נותנים את הקורס בחינם?

עבורנו קורס גישור בסיסי הוא מוצר בסיסי שכל אדם חייב לקבל כדי שכולנו נוכל לחיות בחברה טובה ושפויה יותר, ולכן הוא בכלל לא אמור להיות קורס מסחרי. לגישתנו ככל שיותר אנשים יכירו את שפת הגישור יקרו שני תהליכים מבורכים: הראשון הוא שיותר ויותר אנשים יפנו להליכי גישור במקום להליכים משפטיים והשני הוא שאלו שירצו לעסוק בגישור ימשיכו ללמוד בקורסי גישור מקצועיים שיעלו את רמתם המקצועית ויבדילו אותם משאר האנשים שסיימו את הקורס הבסיסי והסתפקו בו כדי להציג את עצמם כמגשרים מקצועיים. 

כאנשים שמאמינים ששפת הגישור יכולה להתחיל את תהליך התיקון שהחברה הישראלית כל כך זקוקה לו וכמי שמודעים למצבו של עולם הגישור בישראל הגענו למסקנה שקורס הגישור הבסיסי הוא מוצר שצריך להיות זמין לכל אדם בישראל ועל כן יש להפוך אותו לחינמי. אנחנו מאמינים כי כל מי שייחשף לשפה הזאת ירצה להעביר אותה הלאה ובזה נראה את השכר הטוב ביותר לעמלנו.

המעוניינים להפוך את הגישור למקצוע יוכלו בסיום הקורס להמשיך וללמוד באחד ממסלולי ההתמחות שלנו בתחומים: גישור גירושין, גישור אזרחי, גישור ארגוני ועוד.

רוצים לקבל תעודת סיום של בית הספר לגישור בסיום הקורס? זה מה שצריך לעשות:

1. מלאו את הפרטים האישיים שלכם במקום המיועד לכך כאן למטה מעל לווידאו של שיעור מספר 1.

2. צפו בכל השיעורים של הקורס. בסיום של כל שיעור ישנו קישור שמוביל לשיעור הבא.

3. בסיום הצפייה בכל השיעורים ישנו מבדק מסכם לקורס – מלאו אותו.

4. אחת לתקופה נקיים מפגש פרונטאלי בו נתרגל סימולציות של מקרי גישור. נזמין אתכם אליו, ושם גם נעניק את התעודה. 

בהצלחה!

ברוכים הבאים לקורס: מלאו את הפרטים וצאו לדרך

קורס גישור בסיסי שיעור 1

סימולציות לגישור

הסימולציות הבאות ניתנות באהבה לכל לומדי הגישור באשר הם מטעם בית הספר לגישור נדב נישרי. השימוש בסימולציה הינו חופשי וללא צורך בקבלת רשות מאיתנו. במידה ותרצו לתת לנו קרדיט נשמח.

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין
סימולציה סכסוך ספק לקוח
סימולציה סכסוך שכנים
סימולציה גישור גירושין

סטודנטים ממליצים

היי נדב! רציתי להודות לך... אני מחכה זמן רב לרגע שיפתח קורס המבוא לגישור... ועכשיו בזכות הקורונה - זכינו להקדמה שלו והנגשה טכנולוגית סופר מגניבה! אתמול היה המפגש הראשון- היה ממש מרתק- ולמרות ההפרעות הקלות- השתלטת על ה"כיתה" והצלחת לנהל דיון מעניין ופורה! כבר אתמול הצלחתי ליישם הבנה מהשיעור- על החיים הפרטיים שלי- וזה לכשעצמו- פשוט נהדר💛 בכל מקרה- תודה על ההנגשה של הקורס - וממש מחכה כבר בכיליון עיניים לשלישי הבא ב10!
בת אל בר גיורא
בעלת מותג אופנה
תודה נדב על קורס גישור נפלא ומלא באהבה ובנתינה! זהו קורס מקצועי שהנגיש לי את עולם הגישור בצורה פשוטה וברורה ופרקטית ותרם המון לידע ולכלים שלי בנושא גישור בכלל וגישור גירושים בפרט. העובדה שהקורס הועבר באונליין איפשרה לי להשתתף ולצפות ברוב השיעורים בלייב ובחלקם בזמן שנוח לי. אתה שילוב נדיר של מקצועיות ואנושיות וזה מצרך יקר שתחום הגירושים זקוק לו מאוד. איילת רוזן ישראלי – מלווה הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים ובפרק ב'
איילת רוזן ישראלי
איילת רוזן ישראלי
מדריכת הורים בהליכי גירושין ומתאמת הורית

מה לומדים בקורס גישור בסיסי?

קורס הגישור הבסיסי שמציע בית הספר לגישור נדב נישרי, הוא השער שלכם לעולם הגישור. מטרת הקורס לחשוף את הסטודנטים לשלל ההיבטים המקצועיים שמכילה עבודת הגישור ולהעניק להם כלים מעשיים שיעזרו לפתור כל מחלוקת (בחיים האישיים, בעבודה ובכלל) בצורה קלה, טובה ונכונה.

נתחיל מהבסיס: ניהול הליך גישור דורש הבנה מעמיקה בצרכיו של האדם יחד עם הבנה מעמיקה בנושאים משפטיים, רגשיים, כלכליים, עסקיים ועוד. ניתן לומר שמגשר טוב הינו אדם בעל ידע והבנה בתחומים רבים, שמעודכן גם בעניינים הקשורים לתורת המשחקים ולהיבטים פסיכולוגיים שונים הבאים לידי ביטוי אצל הצדדים המעורבים בסכסוך.

בשנים האחרונות הופך הליך הגישור ליותר ויותר שכיח בסכסוכים במקומות עבודה בעסקים ובמשפחה. תקנות סדר הדין החדשות שיכנסו לתוקפן בחודש ספטמבר 2020 יאלצו כל הליך משפטי, לפנות בשלב הראשון לגישור, צפויות להרחיב לאין שיעור את כמות התיקים המופנים לגישור וכתוצאה מכך גם את המודעות הציבורית לגישור. לגישור יתרונות רבים. הוא מאפשר לצדדים היריבים למצוא פתרונות יצירתיים המותאמים אליהם, הוא קצר באופן יחסי, הוא זול בעשרות אחוזים מהליך משפטי, הוא עוזר לשמר ולשפר מערכות יחסים והוא מאפשר לשני הצדדים לצאת מנצחים מהסכסוך (win-win).

קורס הגישור הבסיסי המעשי של בית הספר לגישור, מקנה לסטודנטים את היסודות ההכרחיים לעיסוק בגישור ולהבנתו של ההליך לעומק.

הקורס מבוסס על הקריטריונים שהוגדרו על ידי ועדת גדות כנדרשים לעיסוק בגישור והוא מועבר תוך השמת דגשים מעשיים ונתינת כלים פרקטיים שיעזרו למגשרים לעתיד להתמודד עם הנעשה בחדר הגישור. הקורס מועבר בצורה דינמית ומשלב סרטים, מצגות והרצאות פרונטאליות. במהלך הקורס יעברו הסטודנטים סימולציות שונות לשיפור יכולותיהם בחדר הגישור.

סטודנטים שיהיו מעוניינים לקבל תעודת בוגר קורס גישור בסיסי (בהתאם להמלצות ועדת גדות) יידרשו לעבור מבדק אינטרנטי וסימולציה חיה. העוברים את המבדק והסימולציה בהצלחה יקבלו את התעודה בסיום הסימולציה.

סילבוס קורס גישור בסיסי

שיעור נושא לימודים
1 גישור לעומת שיטות אחרות ליישוב סכסוכים- השוואה והכרות. הגדרת הקונפילקט והצגת תפישות עולם לפתרון מחלוקות.הצגת המודלים האפשריים לגישור וההבדלים ביניהם. כיצד להתאים את המודל המתאים לסכסוך ספציפי. יסודות הגישור ותפישת העולם הגישורית.
2 הצגת שבעת האלמנטים. עמדות ואינטרסים - כיצד להפריד בין הנאמר לנדרש. איך מתנהל הליך גישור? תאוריה ופרקטיקה.
3 כיצד להתמודד עם האלטרנטיבות לפתרון מחלוקות מחוץ לחדר גישור ככלי לחיזוק הביטחון בתהליך הגישור.
4 מציאת מדדים אובייקטיביים לפתרונות ישימים
5 התמודדות עם משברים רגשיים, עם הצורך בשמירה או יצירת מערכת יחסים ארוכת טווח ומתפקדת ומציאת אופציות נוספות לפתרונות אפשריים דווקא מתוך אי ההסכמה.
6 כלי עבודה גישוריים ומנגנונים ליצירת תקשורת ברת קיימא
7 יצירת הסכמים מחייבים והעלאתם על הכתב. נתינת תוקף של פסק דין להסכמי גישור.
8 איך מתנהל הליך גישור? תאוריה ופרקטיקה. יצירת חשיבה חיובית במצבי משבר
9 איך להתמודד עם מבוי סתום. מה קורה כמתרחש משבר בחדר הגישור. עשה ואל תעשה בהליך גישור.
10 סיכום וחזרה על דגשים עיקריים. גישור ופישור השתלבות הגישור בישראל, הכרות עם המציאות המורכבת של מקצוע המגשר בישראל.​ שימוש ביועצים חיצוניים בחדר הגישור​

אודותינו

בית הספר לגישור מקצועי הוקם על ידי המגשר נדב נישרי בעל תואר שני ביישוב סכסוכים (אוניברסיטת בר-אילן), ותואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו) ומחבר הספרים “להתגרש בשלום- המדריך לגישור גירושין” (הוצאת סטימצקי) ו”שותפות חדשה – לחיות בשלום לפני, במהלך ואחרי הגירושין” (הוצאת זמורה ביתן), מומחה בגישור בגירושין ובליווי זוגות מתגרשים בהליכי גירושין מורכבים וביצירת הסכמי גירושין בהסכמה תוך התמודדות עם קשיים רגשיים. מומחה בשיטת הגישור הטרנספורמטיבי. מאז שסיים את התמחותו בגישור גירושין והחל לפעול כמגשר גירושין, הביא לסגירת הסכמי גירושין בהסכמה במאות הליכי גירושין ובגישורים נוספים בתחומי המשפחה והעסקים. בנוסף לגישורים בפועל, נדב גם מרצה לגישור בסיסי, משפחתי ומקצועי ומכשיר ומלווה מגשרים חדשים בתחילת דרכם בגישור.

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי