גישור גירושין

מהו גישור גירושין

בבסיס גישור גירושין עומדת נקודת המוצא לפיה גם כאשר זוג הורים מחליטים להיפרד ולבנות את המשפחה מחדש בשני בתים – המשפחה עדיין נשארת משפחה ועל כן עליהם למצוא דרכים יעילות ופרקטיות שיאפשרו להם לנהל את המשפחה בצורתה החדשה.

בתוך כל הכאב, הקושי והמורכבות שנמצאים באופן טבעי בהליך גירושין, מטרת מגשר הגירושין הוא לעזור לבני הזוג (ההורים) לראות את האינטרסים המשותפים שלהם ומהם למצוא פתרונות פרקטיים טובים עבורם ועבור הילדים. פתרונות אלו ייצרו עבור ההורים המתגרשים מנגנון לפתרון מחלוקות ולהתנהלות רגישה ונבונה עם במסגרת החיים החדשים שלהם ושל ילדיהם למשך שנים קדימה.

מגשר הגירושין חייב להיות נטול אג’נדה לגבי גירושין או שלום בית. חובתו להיות גורם נייטרלי לחלוטין שמאפשר לזוג לקיים את התהליך המתאים ביותר עבורם, כמי שמכירים את הצרכים, הקשיים והשאיפות שלהם טוב ממנו. המגשר הוא התהליך, דרכו מגיעים בני הזוג להסכמות ביניהם, מהן יווצר בסופו של דבר הסכם שמטרתו היא להביא לכך שכל הורה וילד חי חיים מאושרים ומספקים.

השלבים בגישור גירושין

היכרות: זה חלק חשוב מאוד ביצירת תשתית האמון בין המגשר לבני הזוג וביצירת תחושת הביטחון שכל כך נחוצה להם בשלב מטלטל זה של חייהם. בחלק זה של גישור גירושין על המגשר לייצר שיח פתוח שחושף בפני בני הזוג את התהליך אותו הם עומדים לעבור, לענות על שאלות שעולות ולייצר סביבה שתאפשר להם לנהל שיח בטוח, פורה ונקי מרעשי רקע. 

הגדרת מטרות אישיות לעתיד: בשלב זה המגשר מסייע לכל אחד מההורים להגדיר עבור עצמו את מטרותיו האישיות לעתיד. זהו שלב חשוב ביותר שכן המטרה של הסכם הגירושין בראש ובראשונה הוא לעזור לכל אחד מבני הזוג להגשים מטרות אלה ולכן כל הסכמה שתושג תימדד ביחס אליהן.

דיאלוג: זה השלב בו מתחיל השיח בין בני הזוג שמטרתו היא לשלב בין המטרות של כל אחד בנפרד למטרותיהן המשותפות. בשלב זה תפקידו של מגשר הגירושין הוא לעזור לבני הזוג לראות את המקומות בהם ניתן לרתום אותם לטובת שיתוף פעולה שיוליד פתרונות יצירתיים שיטיבו עם שניהם.

הפיכת ההסכמות להסכם גירושין/שלום בית: לאחר שהושגו ההסכמות בין בני הזוג, מתרגם אותן מגשר הגירושין להסכם גירושין או להסכם גירושין ולחלופין שלום בית. לאחר שמתקבל האישור על ההסכם משני בני הזוג הוא מועבר לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני שם שופט או דיין מעניק לו תוקף של פסק דין.

שאלות נפוצות על גישור גירושין

איך הופכים להיות מגשר גירושין בצורה מקצועית ומקיפה? במידה ואתם רוצים ללמוד להפוך להיות מגשרי גירושין אתם מוזמנים לקרוא על המסלול המקיף והמעשי שלנו למגשרי גירושין בלינק הבא.

למי מיועד גישור גירושין? בעיקר להורים לילדים שמחליטים להיפרד. החיים החדשים שנוצרים לאחר הפרידה לכל אחד מבני הזוג, כאשר הילדים באמצע, מחייבים יצירת מנגנון שיאפשר לשני ההורים לשתף פעולה לטובת הילדים. על כן מדובר בהסכם החשוב ביותר בחייהם ולכן עליו לכלול את כל היבטי החיים שנוגעים להורים ולילדיהם.

מהו אורכו הממוצע של תהליך הגישור? – הליך גישור ממוצע נמשך כ-10 שעות הנפרשות על פני שלוש או ארבע פגישות, כאשר כל פגישה נמשכת כשעתיים.

כמה עולה גישור גירושין? התעריף הציבורי הוא 800 ₪ + מע”מ לשעה לשני הצדדים יחד. כמובן שבשוק הפרטי כל מגשר יכול לגבות בהתאם לניסיון ולמוניטין שלו.

מה ההבדלים בין גישור להליך משפטי? תהליך גירושין הוא בעיקרו תהליך ריגשי ואנושי, ובניגוד לשפה המשפטית שאינה מתייחסת לרגשות תהליך הגישור מאפשר לבני הזוג לעבור תהליך בריא ששם דגש על הצרכים שלהם כבני אדם המתמודדים עם משבר גדול בחייהם. מעבר לכך, תהליך גישור גירושין הוא קצר בהרבה מההליך המשפטי, זול בצורה משמעותית והכי חשוב – בניגוד להליך משפטי שם גורלם של בני הזוג מונח בידיים של שופט או דיין שאינו מכיר אותם ואת חייהם, בגישור הפתרון הוא קודם כל בידיים של ההורים כאשר אף אחד מהם אינו חותם על הסכם שאינו שלם איתו.

איך תהליך הגישור מיטיב עם הילדים? על פי מחקרים רבים שנעשו לאורך השנים וחקרו את השפעת הגירושין על הילדים, עולה שילדים שהוריהם התגרשו בגישור גירושין וממשיכים להיעזר בכלים שקיבלו בתהליך הגישורי, מצליחים אף יותר במבחנים אישיותיים ופסיכולוגיים מאשר ילדים להורים שאינם מתקשרים וחיים באותו בית. המסקנה פשוטה: תהליך הגישור בגירושין טוב יותר לא רק עבור ההורים, אלא גם לילדיהם ואין מטרה חשובה מזאת.

הנכם מוזמנים לצפות בסרטון וידאו של המגשר נדב נישרי – מחבר הספרים “להתגרש בשלום” ו-” שותפות חדשה” שמסביר בשפה פשוטה וברורה מאוד גישור גירושין.

לפרטים נוספים ולהרשמה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאר תגובה

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

להתגרש בשלום

עקבו אחרינו בפייסבוק

מאמרים אחרונים

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

× מענה מיידי